اپلیکیشن مخصوص بازاریاب

کارآمد ترین بخش نرم افزارهای پخش مویرگی اپلیکیشن تبلت و موبایل میباشد، فروش اولین هدف تمام شرکت های توزیع هست، بنابراین در این راستا سیاست های متفاوتی اجرا میشود. یکی از این امور استفاده از نرم افزارهای تخت اندروید میباشد که به برنامه مرکزی متصل بوده و بازاریاب میتواند بر اساس موجودی انبار اقدام به ثبت سفارش نماید.

امکانات اپلیکیشن بازاریاب شریف

ثبت عدم سفارش

ثبت عدم سفارش

در صورتی که مشتری سفارش نداشته باشد، بازاریاب با استفاده از این گزینه اعلام عدم سفارش به همراه ذکر دلیل میکند، همچنین اگر نیاز به توضیخات تکمیلی بود میتواند آن را درج کند و آن را ارسال میکند. به همراه آن موقعیت مکانی بازاریاب را هم ضمیمه میشود.

ثبت سفارش

بازاریاب با استفاده از این گزینه اقدام به ثبت سفارش مشتری میکند،برای انتخاب مشتری میتوانن از روی نقشه با فیلتر کردن فاصله و یا از قسمت لیست گزینه جستجو استفاده کرد. به دو روش میتوان عملیات ثبت را انجام داد، به صورت کاتالوگ محصولات و یا به صورت لیستی. با هر بار کلیک بر روی عکس محصول یک واحد به سفارش اضافه میگردد و یا با استفاده از صفحه کلید عدد را وارد میکند. در صورت بالا بودن تعداد کالاها از گزینه جستجو استفاده میشود. پس از اتمام سفارش نحوه تسویه انتخاب میشود (نحوه های تسویه از قبل بر اساس سیاست کاری شرکت شما تعریف میگردد) و در صورت نیازبه توضیحات در قسمت مربوطه ثبت میشود، فاکتور و مبلغ سفارش نمایش داده میشود و در نهایت به دو صورت آنلاین و یا آفلاین سفارش ثبت میگردد. پس از ارسال سفارش به سمت سرور، موقعیت مکانی بازاریاب ضمیمه پیش فاکتور ارسالی میشود.

لیست مشتریان

در این قسمت مشخصات مشتریان مربوط به هر بازاریاب قابل نمایش است که به دو طریق لیستی و موقعیت روی نقشه قابل جستجو میباشند. با استفاده فیلتر محدوده مکانی و تعیین شعاع جغرافیایی فقط مشتریان در آن محدوده نمایش داده میشوند. در این قسمت بازاریات میتواند مشتری جدید را تعریف کند.

گزارشات

در این قسمت بازاریاب میتواند گزارش کلیه عملیاتی که با اپلیکیشن را داشته است رویت کند. گزارشات بر اساس روز، هفته و ماه و همچنین به تفکیک کالایی، گروه کالایی و ریالی قابل فیلتر و نمایش میباشد.

گزارش گردش حساب مشتری

در این قسمت گزارش گردش کامل مشتریان ( دفتر معین ) نمایش داده میشود و برای انجام آن کافیست نام طرف حساب را انتخاب کنید و در صورت نیاز بازه زمانی را وارد نمایید.

اطلاعات ثبت شده

در این قسمت کلیه اطلاعات ثبت شده توسط کاربر بایگانی میشود. این اطلاعات شامل سفارشات، عدم سفارشات، فاکتورهای ارسالی، فاکتورهای محلی و مشتریان جدیدی که تعریف شده اند. گاهی اوقات فاکتور را به صورت محلی ذخیره میکنید تا در زمانی مشخص ارسال گردد که با مراجعه به این قسمت سفارش را انتخاب و ارسال میکنید.

پشتیبان گیری اطلاعات

در این قسمت کاربر میتواند از کلیه اطلاعات موجود در برنامه پشتیبانی تهیه کند و چنانچه نیاز به انتقال برنامه به تبلت یا موبایل دیگری بود اطلاعات قبلی بارگذاری شوند. نسخه های پشتیبانی پس از ایجاد روی سرور مرکزی ذخیره میشوند و به راحتی قابل بازیافت میباشند.

تنظیمات اپلیکیشن

در این بخش کاربر میتواند تنظیمات لازمه را اعمال کند. بخش تنطیمات شامل گزینه های زیر میباشد که بر اساس نیاز های شما تنظیم میگردند:

  • ویرایش و یا اضافه کردن آدرس سرور
  • نمایش یا عدم نمایش کالاهای بدون موجودی
  • تعیین نمایش تعداد کالا در صفحه
  • انتخاب لیست قیمت
  • تعیین توع تفکیک کالا (گروه – سبد – کالا )
  • نمایش یا عدم نمایش نام حقوقی مشتری در لیست
  • نمایش یا عدم نمایش گروه مشتری در لیست
  • نمایش یا عدم نمایش کد کالا در فرم ثبت سفارش

بروزرسانی اطلاعات

در این قسمت اطلاعات مورد نیاز که شامل اطلاعات مشتریان، کالاها، موقعیت مکانی جدید مشتریان، لیست قیمت، موجودی انبارها و …. بروزرسانی میشود. وقتی برا اولین بار وارد برنامه میشود این قسمت باید انجام شود.

همانطور که مطالعه کردید، گروه شریف تمام امکانات لازمه و اصلی برای استفاده یک بازاریاب را فراهم نموده و از امکانات اضافه که موجب پیچیدگی شود پرهیز شده که بازاریاب ها حتی با کمترین سطح اطلاعاتی بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.